homeVoorpagina whoisWie zijn wij? penZelf schrijven boeiHelp pijlLog in penRegistreer

Herdenking 2023

X97Assadaaka Community ROEPT iedereen voor solidariteit HERDENKING 2023 Auschwitz.
Op zondag 29 januari 2023 organiseert het Nederlands Auschwitz Comité de jaarlijkse Nationale Holocaust Herdenking bij het Spiegelmonument ‘Nooit Meer Auschwitz’ in het Wertheimpark in Amsterdam.

Het is dan 78 jaar geleden dat Nederland is bevrijd en is het eveneens 78 jaar geleden dat concentratie- en vernietigingskamp Auschwitz, hét internationale symbool van de Holocaust, werd bevrijd.

Oproep!

Voor het eerst sinds twee jaar kan er weer publiek aanwezig zijn bij de herdenking.
Om kracht bij te zetten aan het belang van de doelstelling ’Nooit Meer Auschwitz’ is een grote opkomst, als een signaal tegen het opkomend antisemitisme, van buitengewone betekenis. Dus is niet alleen uw deelname maar ook die van uw kinderen, familie, vrienden en kennissen, meer dan ooit van grote waarde.

PROGRAMMA

Vanaf 10:00 uur verzamelen in de centrale hal (de Violist Amstelzijde) in het Stadhuis van Amsterdam
11:00 uur Vertrek Stille tocht naar het Wertheimpark vanaf het Stadhuis
11:30 uur Herdenking bij het Spiegelmonument ‘Nooit Meer Auschwitz’ in het Wertheimpark

Met toespraken van:
Jacques Grishaver, voorzitter Nederlands Auschwitz Comité

Burgemeester Halsema
Een overlevende van de Holocaust: Joop van der Starre

Namens de jongeren: Boaz Blokhuis
Kaddisj en Yiskor door Rabijn Menno ten Brink

Muziek: Zigeunerorkest Brandt en Maarten Peters
12:30 uur Einde herdenking

Na de officiële kranslegging is er voor iedereen tijdens het défilé gelegenheid om een krans of bloemen op het monument te leggen.

Gepost door ahmed
Agenda • (0) CommentaarPermalink



Naam:

Email:

URL:

Smileys

Onthoud mijn persoonlijke informatie

Mail me bij vervolg-commentaar


Terug naar de hoofdpagina

Zoeken

geavanceerd zoeken